Wczytuję dane...
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Kulki gejszy metalowe

Kulki waginalne znane jako kulki gejszy służą do ćwiczenia mięśni dna miednicy, nazywanych również mięśniami Kegla. Mięśnie te są odpowiedzialne za prawidłowe trzymanie moczu i podtrzymywanie narządów wewnętrznych mieszczących się w jamie brzusznej. Ponadto mięśnie Kegla mają również duży wpływ na odczuwanie satysfakcji seksualnej zarówno przez kobietę, jak i jej partnera. Ćwicząc mięśnie dna miednicy  przy użyciu kulek gejszy metalowych możesz zwiększyć częstość występowania orgazmów, a także ich intensywność. Regularne ćwiczenia z kulkami gejszy pomagają też w radzeniu sobie z nietrzymaniem moczu oraz w szybszym powrocie do formy po porodzie.


Kulki wykonane z metalu są eleganckie i dostępne w różnych kolorach. W naszej ofercie znajdziesz metalowe kulki gejszy pojedyncze oraz zestawy kilku kulek, połączonych ze sobą lub oddzielnych. Wybrane modele sprzedawane są w stylowym etui.

Jak działają kulki metalowe gejszy?

Aby podczas poruszania się utrzymać kulki gejszy w pochwie, twoje mięśnie Kegla będą musiały pracować zaciskając się. Ponadto w środku wielu modeli kulek gejszy, zarówno metalowych, jak i tych wykonanych z innych materiałów, znajduje się mała kulka o większej masie, która w trakcie wykonywania ruchów ciała również zaczyna się poruszać i obijać o otaczającą ją ścianę większej kulki. Dzięki temu całość zostaje wprowadzona w drganie, które pobudza mięśnie dna miednicy do mimowolnych skurczów i rozluźniania się na przemian. Takie zaciskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy przyczynia się do poprawy ich kondycji. Jednak nie wszystkie kulki gejszy mają w swoim wnętrzu dodatkowy kulisty ciężarek. Możesz wybrać ten wariant kulek, który najbardziej Ci odpowiada:

  • grawitacyjne (nazywane progresywnymi) - są cięższe i nie mają w środku mniejszego ciężarka, za to zwykle składają się z kilku większych kulek - te gadżety są częściej używane do stymulacji seksualnej,
  • biofeedback - czyli drgające - stosowane do regularnego ćwiczenia i wzmacniania mięśni Kegla.

Metalowe kulki gejszy mogą być stosowane podczas wykonywania różnych czynności związanych z aktywnością fizyczną - takich jak bieganie, spacerowanie, robienie porządków czy taniec. Dzięki wzmocnieniu i wyćwiczeniu mięśni dna miednicy, podczas stosunku zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą odczuwać większą rozkosz. Również samo noszenie metalowych kulek gejszy przez kobietę może sprawiać jej seksualną przyjemność.

Jak wybrać metalowe kulki gejszy odpowiednie dla siebie?

W naszej ofercie znajdziesz metalowe kulki gejszy pojedyncze i podwójne, o różnych rozmiarach - od 1,8 do 4 cm średnicy. Poszczególne modele kulek mają także odmienną wagę. Początkującym polecamy pojedyncze kulki gejszy metalowe o niewielkiej wadze, w przedziale od 30 do 50 g. Wraz z postępami w ćwiczeniach i coraz większym wzmacnianiem mięśni Kegla możesz stopniowo wprowadzać coraz cięższe, a także podwójne kulki.Warto zwrócić uwagę, że pomimo iż osobom dopiero zaczynającym ćwiczenia z metalowymi kulkami gejszy poleca się stosowanie lżejszych modeli, nie znaczy to, że mniej doświadczone panie powinny wybierać kulki o najmniejszych rozmiarach. Zwykle jest wręcz przeciwnie - niewielkie kulki trudniej utrzymać w pochwie kobietom o niewyćwiczonych jeszcze mięśniach dna miednicy. Dlatego dla osób, które dopiero zaczynają nad nimi pracować, zazwyczaj najlepszym wyborem będą metalowe kulki gejszy o średnicy około 36 mm. 

Przyjmuje się, że małe kulki przeznaczone są dla pań, które wzmocniły już swoje mięśnie Kegla, jednak w pewnych przypadkach poleca się je również osobom początkującym. Chodzi tu o kobiety o drobnej budowie ciała, których wejście do pochwy jest zbyt wąskie, by mogły używać kulek gejszy o standardowych rozmiarach 36 mm. Tym paniom zalecamy dobranie odpowiednio mniejszych metalowych kulek gejszy już na samym początku.

Jak prawidłowo używać metalowych kulek gejszy?

Kulki wkłada się do pochwy w podobny sposób jak tampon. Dla łatwiejszego wprowadzenia kulek gejszy na miejsce można użyć lubrykantu. Głębokość, na której umieszcza się metalowe kulki gejszy we wnętrzu pochwy zależy od indywidualnych preferencji. Ważne, aby po ich aplikacji czuć się komfortowo i wygodnie. 

Aby wzmocnić swoje mięśnie Kegla, należy po wprowadzeniu kulek do pochwy podjąć wybraną aktywność fizyczną (aerobik, jogging, chodzenie itp.). Należy pamiętać, że mięśnie dna miednicy są ćwiczone jedynie wtedy, gdy nasze ciało pozostaje w ruchu. Czas ćwiczeń z metalowymi kulkami gejszy należy dostosować do swoich możliwości fizycznych i stopnia zaawansowania, jednak nie należy przekraczać limitu trzech godzin dziennie.